3304307Często mówimy,że cukier,mąka biała,sól to biała śmierć. Czy to jest prawda ? TAK! TO JEST PRAWDA. Jedząc dużo cukru np. batony, słodząc 2-3 łyżki cukru  itp. Możemy doprowadzić do cukrzycy,otyłości. Jednak pamiętajmy „nie rzucajmy” od razu cukry. Stopniowo,pomału zamiast białego cukru—>brązowy. Jak to jest z solą ? No cóż wstrzymuje wody w organizmie. Często osoby,które się odchudzają,ale stosują dużo soli nie chudną. Miej sólmy. Zamiast soli np. bazylia. Możliwe,że wtedy sam posiłek będzie lepszy. Mąka biała jest natomiast pustą kalorią,tak samo jak cukier. Ponieważ zostały z nich usunięte składniki odżywcze.  Mąka biała jest w m.in. makaronach————-> makaron brązowy/pełnoziarnisty, ryż biały—-> ryż brązowy (pyszny ! )

Biała śmierć bo prowadzimy do otyłości. z otyłości przechodzimy do chorób serca itd. Nadmiar sodu prowadzi też do raka żołądka , nerwica.,

Myślę,że zaowocowałam w tobie coś takiego jak:ciemne pieczywo,brązowy ryż,pełnoziarnisty makaron,herbata bez cukru (jest pyszna ;) )

Pamiętajmy: ZDROWIE JEST TYLKO JEDNO :)